Avukat Dosyaları ve Adliye Dosyaları Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Avukat dosyaları ve Adliye Karton dosyaları hukukçuların sürekli kullandığı sarf malzemelerinden birisidir. Dijital ortamdaki bilgilerin fiziki olarak saklanması için karton dosyaya ihtiyaç duyulmaktadır. Belge ve dosyaların fiziki olarak muhafaza edilmesi son derece önemlidir. Büronuz ya da adliyede kullanacağınız dosya seçimini yaparken dayanıklı ve uzun ömürlü olmasına dikkat edilmesi gerekir. Karton dosya seçimi yapılırken kolay gibi gözükse bile ebat, selefon, tel uzunluğu, baskı kalitesi, gramaj, renk ve kalite gibi birçok kriter devreye girmektedir.

Avukat dosyaları ve adliye dosyalarında en önemli unsur kartonun sağlam ve dayanıklı olması için gramajının yüksek olması gerekmektedir. Yüksek dayanıklılığa sahip olan kartonlarda selüloz miktarı fazladır. Bu sebeplerden dolayı Avukatlarımızın dayanıklı karton dosyaları tercih etmeleri uygun olacaktır. Düşük kalite de karton kullanılması kullanım esnasında kırılma, ezilme gibi daha çabuk yıpranmalara neden olacaktır.

Avukat Dosyaları Kaliteli ve Sağlam Olmalı!

Çabuk yıpranma gibi nedenlerden dolayı beklenmedik harcamalar yaparak yüksek maliyetler ile karşılaşmak zorunda kalabilirsiniz. Dolayısıyla kaliteli karton seçimi yapmak dosyalarınızın daha uzun ömürlü olması ve kullanımından memnun kalmanız açısından önemlidir. Bahsedilen durumların dışında, karton dosya alırken ağırlık bilgisi gibi temel açıklamaları ve patentli markası olmayan ürünlerden kaçınılmalıdır. Onların yerine Amerikan Bristol karton gibi dayanıklı birinci kalite karton tercih edilmelidir.

Kullanım esnasında sıkıntı yaşamamak için karton kalitesini belirleyen tek tonlu beyazlık, homojen karton kalınlığı, kartonun temizliği (tozlu olup olmaması), selüloz yapısı gibi etmenlere dikkat etmek, yaşanabilecek sorunların, zamandan kaybının veya malzeme israfının büyük ölçüde önüne geçmenizi sağlar. Kartonun gramajı ve hamuru imal edilecek karton dosya fiyat oranlarını etkiler. Bu noktada, hem uygun fiyatları hem de kaliteyi bir arada bulabileceğiniz ürünlere yönelmelisiniz.

Avukatlarımızın dosyalarının siparişini verirken istediği tasarım ve renk beğenisi, renk solması ve boya bulaşmasının önlenerek daha temiz ve güzel görünüm sağlayan selefon olup olmaması, evrakların muhafaza edilmesi için tel uzunluğu ve telin takılma durumu, bilgilerin işleneceği iç ve dış baskı, dosyanın raflara ya da çantaya bırakılırken kırılmasının önlenmesi için kenarların ovalliği, ücretsiz kargo gibi durumlara dikkat etmesi gerekmektedir.

EKM Avukat dosyaları olarak beğeninize sunulan tasarımlar arasından ihtiyacınıza en uygun ürünleri seçerek hemen satın alabilir ve aksama yaşamadan işlerinize devam edebilirsiniz.